AFRİKA’NIN GIDA VE TARIM TALEBİNİ KARŞILAMAYA HAZIRLANAN FUAR ADDIS AGROFOOD 4. KEZ GERÇEKLEŞTİ
02-05 Aralık 2016 tarihleri arasında Etiyopya’nın Addis Ababa kentinde düzenlenen 4. ADDIS AGROFOOD Tarım, Tarım Makineleri, Gıda, Gıda Teknolojileri Ve Paketleme Fuarı’na, 35’i Türk, 20’si yabancı olmak üzere toplam 55 firma katılmıştır. Addis Ababa Exhibition Center’da gerçekleşen fuarı 3.153 sektör profesyoneli ziyaret etmiştir.

Etiyopya’nın en önemli fuarlarından biri olan 4. ADDİS AGROFOOD Tarım, Tarım Makineleri, Gıda, Gıda Teknolojileri Ve Paketleme Fuarı’na Türkiye, Etiyopya, BAE, Kenya, Almanya, USA, Tunus olmak üzere toplam 7 ülkeden katılan firmalar, 4 gün boyunca ürünlerini sergileme fırsatı bulmuşlardır.

Fuarın ‘Diamond’ Sponsorluğu’nu ise; gıda ve paketleme sektöründe dünya lideri şirketlerden biri olan Tetra Pak tarafından üstlenilmiş olması, fuar katılımcı ve ziyaretçilerin ilgisini çeken önemli bir işbirliği olarak değerlendirilmiştir.

Fuarda özellikle sera sistemleri, tahıl taşıma sistemleri, tavukçuluk, gıda, kümes ekipmanları, tarım ve tarım makineleri, temizleme makineleri, ilaçlama, plastik boru gibi alanlarda sergiledikleri ürünleriyle dikkat çeken Türk firmaları, ziyaretçilerden büyük ilgi görmekle birlikte, ülke pazarına girme konusunda kurdukları bağlantılar ve arttırdıkları tecrübeleri ile büyük avantaj sağlamışlardır.

Gelecek seneki organizasyon hakkında ayrıntılı bilgi için:

Fuar Detayları için tıklayınız.
İletişime geçmek için tıklayınız.